| Zinv a întrebat:

Salut.
Stie cineva cand Windows 11 va avea update-ul mare, cel de un an?
Eu nu mai stiu cand s-a lansat.

2 răspunsuri:
| flixbuster a răspuns:

Sep-Oct 2022. Odata cu lansarea Windows 11 s-a trecut la un singur feature update pe an (si 11 security updates lunare intre doua feature updates). Deja nu mai faceau fata cu doua feature updates doar cu Windows 10 in suport, acum a intrat si Windows 11. Asa ca au lasat-o "mai moale". Au schimbat si la Windows 10 modelul de suport, tot un feature update pe an.

| andreidmbm a răspuns:

Nu se cunoaste inca data lansarii, dar e prognozata in a doua jumatate a anului 2022, avand denumirea 22H2 - Sun Valley 2.