| PLCSDU a întrebat:

Stie cineva cum imi pot conecta calculatorul la internet, daca am router si nu am placa de retea? Imi trebuie cumva un fir de retea sa-l conectez la router si apoi in calculator?
Multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| Decicumzici a răspuns:

Daca nu ai placa retea unde bagi firul? eu zic sa iei adaptor usb wifi e vreo 100 lei si asta are placa de retea a lui externa. + cam ia prinzi wifi si pe la vreo 1km de tine =)

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu am luat o placa de retea WiFi de la tigani din piata cu 10 lei.
http://www.emag.ro/......ethernet/c

| Lioana a răspuns:

Ai nevoie de placa de retea pentru ca in ea bagi cablul care iese din router. Nu e scumpa.
Dar esti sigur ca nu ai placa de retea? Majoritatea calculatoarelor au o placa de retea integrata pe placa de baza chiar daca nu au una dedicata.

| K0sti a răspuns:

Tu intrebi, tu raspunzi...de mare exceptie!

| UnBaiat439 a răspuns:

Daca zici ca nu ai adaptor de retea, unde vrei sa bagi cablul. Iti iei frumusel o placa de retea, sau un adaptor wireless ca un usb. Spor.