| msamy a întrebat:

Daca conectez un router wireless la un calculator, o sa ma pot conecta cu tableta de exemplu si daca este inchis calculatorul?

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Pai e putin diferit. Router-ul nu se conecteaza la calculator. Ci calculatorul la router. Si da, poti sa folsoesti internetul si cand pc-ul e inchis, si cand pc-ul e deschis(simultan tableta+pc).

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Treaba merge invers, tu conectezi calculatorul al router nu router ul la calculator, deci nu are nicio treaba daca merge sau nu calculatorul. router ul este un echipament independent.

| SouLIce a răspuns:

Da o sa poti conecta o tableta la router chiar daca ai pc-ul inchis