| Cocoranu_Alexandru_1986 a întrebat:

Salut, stie cineva dc atunci cand vreau sa ascult o melodie de exemplu pe Youtube cu castile mi se aud foarte nasol, ca si cum as fi sub apa. Daca bag aceleasi casti in telefon merg perfect.
Am incercat 3 casti diferite si la ambele se aude nasol.
Dau funda daca se rezolva!

Multumesc anticipat.

5 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Incearca sa dezinstalezi/reinstalezi driverul de sunet, si alta placa de sunet daca ai la pc; pune daca ai posibilitatea codecul si pe realteck ac 97 si pe hd audio sau ce alt codec ai tu. Posibil sa ai un preset, si de-asta sa-ti faca asa.

| anonimg a răspuns:

Mufa jack a căștilor pentru telefoane nu prea se potrivesc cu mufa de la PC/laptop sau alte sisteme.
Uite diferența:
Mufă jack telefon https://encrypted-tbn0.gstatic.com/......ps?/images
Mufă jack PC/laptop https://encrypted-tbn0.gstatic.com/......ps?/images
Pentru telefon are 4 linii albe ca să și vorbești tot prin același jack; pentru PC are doar 3 linii albe (adică doar pentru ieșirea sunetului nu si pentru intrarea acestuia).
Pentru pc/laptop trebuie alte căști compatibile (speciale) pentru ele.

| cfrtobias a răspuns:

Poate de bagi casti simple in boxe ti se strica de aia pentru PC ar trebui mari

| Illuminati2016 a răspuns:

In primul rand calitatea Youtube lasa de dorit deoarece este codecul aac sub 200kbps ar trebui sa te orientezi catre muzica fara pierderi de calitate cu codecul FLAC + poate nu este suficient de buna placa audio pentru acele casti nu stiu ce impedenanta au

| ALEXROMANIA36 a răspuns:

Unde ti-erau conectate castile prima data, daca le-ai bagat in telefon si merg ok?