| skari a întrebat:

Salut, stiti cam cat ar costa sa schimbi display-ul unui smart tv?

3 răspunsuri:
| viavo a răspuns:

Salut! Pretul unui display e aproximativ 75 80 la suta din pretul televizorului tau. Nici daca faci tu reparatia nu renteaza. Singura optiune sa cumeri ieftin este sa cumperi in cantitati mari.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu merita, fiindca va costa aproape cat un televizor nou.

| JicaContra a răspuns:

Cu tot cu manopera te duce aproape cat un tv nou
motivul e ca, preturile produselor sunt date de cat de mult se vand, cum un tv nou se vinde in draci, un display se vinde foarte rar, asa ca pretul e foarte mare
chiar am vazut cum la o placa video, era defect un cip, si costa mai mult comanda speciala si transportul decat toata placa video

c'est la vie