| MihaiB2001 a întrebat:

Sunt fotograf si in ultima vreme as vrea sa evoluez. Vreau sa imi achizitionez o presa de transfer termic pentru personalizarea materialelor textile si ceramice. M-am uitat si interesat si am vazut ca se foloseste o folie de transfer termic si,, imprimarea in oglinda". Intrebarea mea este cum se face imprimarea in oglinda si daca imi trebuie o imprimanta speciala pentru asta (eu detin deja o imprimare Canon G3145 cu cerneala). Va multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Pentru imprimare in oglinda intorci poza pe calculator, dupa care trimiti pe imprimanta.

3 răspunsuri:
| MihaiB2001 explică (pentru Bula):

Am inteles. Si pot face procesul asta pe orice imprimanta, nu?

| Osneros a răspuns (pentru MihaiB2001):

Gandeste putin: procesul nu tine de imprimanta, ea doar printreaza ce-i dai. Oglindirea o faci pe computer.

| MihaiB2001 explică (pentru Osneros):

Eu ma refeream la folia de transfer termic daca poate fii folosită la orice imprimanta sau se foloseste o imprimanta speciala. Pentru ca procesul pe laptop am vazut cum functioneaza.