| Katalyne a întrebat:

Abia mi-am luat castile Myria MG7800 gaming si cand ma uit la un videoclip sau orice alta actiune care implica sunetul se aude in casti dar si in difuzoarele laptopului. Cum fac sa se auda doar in casti?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

E posibil sa nu coraspunda mufa laptopului cu jack-ul castiilor.
Jack-ul trebuie sa aiba 3 contacte: doua inele si varful. Daca sunt 3 inele + varf (castile au si microfon) atunci nu sunt potrivite pentru laptop, doar pentru unele telefoane.

1 răspuns:
| Ionute2018 a răspuns:

Aici sunt mai multe variante.Ori mufa este a intervenit cu o problemă din fabrică, ori informeaza-te de setarile din laptop.Eu aș merge pe verificarea căștilor.