| curiosul122 a întrebat:

Are cineva o idee de ce cand bag mufa unui microfon in laptop pur si simplu nu se mai aude nimic? Am selectat sunetul sa vina prin difuzoarele laptopului, pentru ca laptopul pentru casti nu mai are o mufa.

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Pentru că nu ai un adaptor, iar laptopul tău crede că ai pus în mufa lui o pereche de căști CU microfon. Și riști să și arzi ieșirea de audio a plăcii, pentru că mufa microfonului tău în dreptul unde ar trebui să fie contactele de legătură spre difuzoarele de la căști are doar contactul de „masă" al microfonului. deci legi direct la masă ieșirea plăcii audio!
Adaptorul de care ai nevoie e ăsta:
https://conectica.ro/......t-m-standa
(sau asemănător).

| curiosul122 explică (pentru mihai69):

Mersi, ma gandesc sa imi iau un adaptor delock ca cica sunt cele mai bune, daca ai alt link sa imi dai unde este produsul in stoc si e cat de cat bun sa mi raspunzi.

| curiosul122 explică (pentru mihai69):

Deci?

| mihai69 a răspuns (pentru curiosul122):

Deci ce? vrei mură-n-gură?!? Chiar nu știu, folosește și tu Google. Eu ți-am arătat ce anume trebuie să cauți, de aici mai departe e doar problema ta să alegi produsul pe care îl consideri cel mai potrivit.