| EmiliaSd88 a întrebat:

acesta este card sau adaptor? http://www.emag.ro/......EY9TNBBBM/ adica eu vreau sa imi cumpar un card de 16 gb nu imi pasa de adaptor. funda

2 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Acesta este un card pentru aparatele foto etc, etc!
Adaptorul arata tot ca un card dar se poate include in el un card mai mic de mobil!
Pe cardurile de mobil scrie : micro sd-hc sau poate scrie si altfel dar are in fata cuvantul : micro! Bafta!

| al3xander a răspuns:

Este un card SDHC de 16 GB pentru camere foto/video (este din ala mare) de o clasa foarte mare