| SebiWEEEEEED a întrebat:

Acum ceva timp mă jucam pe calculator când dintr-o data unitatea a făcut o scânteie și pcul s-a închis iar priza in care era conectat PCu nu mai funcționează, poate sa fie ceva extrem de grav?
*Am pornit calculatorul fara carcasa pentru că facea un sunet ciudat și nu știu de unde era exact sunetul și după 45 de minute a făcut o scânteie și mirosea a ars*
Poate fi ceva grav?

5 răspunsuri:
| Drsss a răspuns:

Salut! Posibil să fi făcut un scurt!

| Edward205 a răspuns:

Din pacate, daca e de la sursa, poate fi ceva grav. Imi poti spune toate componentele pcului tau?

| Jsjsha a răspuns:

Daca nu a venit de la monitor e ok.Dar daca a venit din sursa poate sa fie foarte grav

| PainTech a răspuns:

Spera ca s-a defectat DOAR sursa si nu trebuie cumparata alta unitate.

| FaraNume1245 a răspuns:

Dacă tot știi să îl desfaci, nu poți să te uiți să vezi dacă e ars ceva?