| Satana_Costin_1997 a întrebat:

ajutati-ma si pe mine imi da erroarea asta cand intru in joc am scrii pe net erroarea dar nu i-am dat de cap

http://postimg.org/image/piyqwnevn/

am windows 7 ultimate pe 32 bit

2 răspunsuri:
| stanly7 a răspuns:

Ai trei posibile rezolvari:

1.Prima data curata registry cu un program dedicat(poti alege din mai multe programe unele sunt gratuite)
http://pcsupport.about.com/......ograms.htm
Daca aceasta solutie nu a dat rezultate:

2.click Start, click All Programs, click Accessories, click dreapta Command Prompt, apoi click Run As Administrator
Scrie urmatoarea comanda si apoi apasa ENTER: sfc /scannow (da este spatiu dupa sfc)

3. Apasa Start
In casuta de cautare scrie regedit
apoi apasa enter si cauta HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Windows\AppInit_Dlls
Doublu click LoadAppInit_DLLs
schimba valoarea din 1 in 0
click OK si exit
Succes.

| CinevaNou a răspuns:

Cel mai probabil n-ai instalat vcredist sau directx cerut de joc, care ar trebui sa se afle pe dvd-ul cu jocul.