| gocops a întrebat:

Am achizitionat in decembrie 2010 un laptop sony vayo si dupa 2 luni am vrut si eu sa-mi pun niste jocuri, am observat insa ca arunci cand jucam fifa 2008 mi se bloca cateodata si mergea cu mult lag la need for speed hot pursuit ca rog sa ma ajutati cum sa rezolva aceasta problema, fifa 2008 imi mergea si pe vechiul pc care a fost luat din 2003 iar acest laptop are memorie interna 4 gb si procesor itel core i 3 pls help

Răspuns Câştigător
| AnghelB a răspuns:

Ce sistem de operare ai? Windows 7 pe 32 biti?

Trebuie obligatoriu sa instalezi varianta pe 64 biti. Si driverele video pe 64 de biti.

1 răspuns:
| Sn1p3r a răspuns:

Ori ai placa video integrata si nu dedicata ori nu ai driverele instalate la placa video.Da si tu setarile la jocuri pe minim si vezi cum merge ca poate fi si asta. Funda?big grin