| poldea a întrebat:

Am achizitionat recent o pereche de casti somic g941 7.1 virtual. In momentul actual folosesc windows 10. Driverul care a venit cu castile este outdated(invechit) asa ca am descarcat driverul de pe pagina oficiala a producatorului. Problema este ca nu imi detecteaza castile ca fiind conectate, asa ca primesc un mesaj de instiintare care imi inchide instalarea. Ce ar trebui sa fac? Mentionez ca pe laptop, care are windows 7, functioneaza.

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Pentru somic virtual 7.1 producatorul ofera drivere pana la Windows8. Nu stiu unde ai vazut tu compatibil cu Windows10. Ultimul mentionat e un sistem de operare in teste, plin de erori legate de drivere. Ar fi indicat sa folosesti Windows7 pana ce v10 ajunge la fel de stabil ca acesta.