| mnopqr a întrebat:

Am cateva intrebari legate de o problema la instalatia electrica:
1. Am observat ca becurile din casa scad in intensitate luminoasa(palpaie) cateodata, fara sa fac nimic, dar mai ales cand aprind alt dispozitiv electronic gen cuptor cu microunde.
2. Si acum principala problema: Tot cand conectez ceva la vreo priza sau aprind microundele, de multe ori se stinge si PC-ul. Care ar fi problema? Supraalimentare, fluctuatii de tensiune?
Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| lpavel a răspuns:

Problema NU e de la tine ci e de la retea! E reteaua slaba in zona ta! Ar trebui sa mergi la furnizor si sa vorbesti cu ei.