| zickuo a întrebat:

Am cont pe google ( Google Play ). Mi-am pus de pe PC, in lista de dorinte cateva aplicatii. M-am conectat cu telefonul, si le-am descarcat ( date mobile ). Problema e ca au disparut din lista de dorinte, iar daca le caut pe google play imi apar ( instalate ). Problema e ca eu imi resetez des telefonul. Cand imi voi reseta telefonul, si ma voi conecta la contul google :
1. Imi vor aparea in lista de dorinte?
2. Cand le caut normal, imi vor aparea,, instalat"?

As dori un raspuns cat mai detaliat, TY big grin

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cand reserezi dispare tot si trebuie sa o iei de la 0.

| Jipa95 a răspuns:

Trebuie sa fi conectat cu acel cont de google play si de pe telefon.

| zickuo explică (pentru Jipa95):

What? Deci sunt conectat dar vreau sa il resetez, deci dpa ce il resetez, imi dispare tot?

| zickuo explică (pentru zickuo):

Ma refer la lista din magazin.

| Jipa95 a răspuns (pentru zickuo):

Nu, deoarece informatiile acelea se vor salva pe contul google, nu in telefon, deci poti sa faci resetarea de la 0 fara probleme happy

| zickuo explică (pentru Jipa95):

Man, deci unde le gasesc pe TOATE, ca in lista de dorinte nu gasesc decat cele pe care NU le-am instalat. Iar in aplicatiile mele gasesc aplicatiile deja instalate sad. Explica-mi putin happy

| Jipa95 a răspuns (pentru zickuo):

Pai si pentru asta este facuta acea lista de dorinte tocmai pentru a-ti adauga aplicatiile pe care doresti a le instala pe viitor. In aplicatiile mele acolo gasesti doar aplicatiile pe care le-ai descarcat tu din magazin play + cateva din aplicatiile factory cu care vine telefonul.
Daca tie ti-au disparut cumva din lista de dorinte, inseamna ca din necunostinta de cauza ai sters istoricul.

| zickuo explică (pentru Jipa95):

Ai skype ( sa intri putin acum cu mine )?

| Jipa95 a răspuns (pentru zickuo):

Nu am, dar imi poti trimite mesaj privat prin TPU pentru a discuta mult mai pe larg problema ta happy