| Clarx a întrebat:

Am cumparat recent un ceas de perete, in care secundarul se misca continuu(care nu face o pauza la fiecare secunda). Dupa cateva ore am observat ca ceasul se oprea foarte des, cu pauze lungi, deci ramanea cu mult in urma. Prima data am spus ca este din cauza ca bateria era descarcata. Am luat alta baterie, dar si cu aceasta ceasul se oprea. A doua oara mi-am spus ca este din cauza ca ceasul consuma foarte multa energie, dar cand sa masor nivelul curentului electric din cele doua baterii, am constatat ca s-a consumat foarte putina energie, deci ceasul este defect. Se mai poate cumva repara sau nu?

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Altul! Nu se repara, ca nu ai ce!

1 răspuns:
| untu a răspuns:

Ce marca ai si unde l-ati pus ceasul de perete? Poate ca este din cauza umezelii din aer si bateriile sa fie de marca TOSHIBA si DURACELL( sa fie puternice)!