| Mp28evil28 a întrebat:

Am cumparat un monitor Asus vg248qe 144 hz 24' si l-am conectat pritrun cablu display port de 3m cumparat de la un partener eMAG.
Problema mea este ca unitatea nu porneste decat daca scot cablul display port.
Am mai observat ca daca las cablul conectat cand este oprita toate RGB-urile se sting.
Este ceva des intalnit cu cablurile display port? Daca da ce cablu este bun? (3-4m)

3 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Dar daca pornesti unitatea si dupa bagi cablul atunci merge?

Bula
| Bula a răspuns:

Incearca si cu un alt cablu, chiar mai scurt.
Daca merge cu un alt cablu, atunci e clar: cablul tau cumparat este defect sau nepotrivit.

| Mp28evil28 explică (pentru bogdan324):

Da