| Taner13 a întrebat:

Am detinut de curant un Samsung Galaxy S3, iar dupa aproximativ 2 ani de utilizare i s.a umflat bateria. In momentul de față am un S6 Edge si vreau sa evit sa pățesc același lucru. Care sunt motivele pentru care o baterie s-ar putea umfla? Si cum as putea evita acest lucru?

Răspuns Câştigător
| WarHammer02 a răspuns:

Salut! Bateriile in general se uzeaza nu prea ai cum sa impiedici asta.Cauzele ar fi folosirea excesiva a telefonului temperaturile foarte scazute(afara iarna) se strica chiar si atunci cand il bagi la incarcat si te joci pe el adica nu il lasi sa se incarce.Viata unei baterii e cam intre 3-4 anii. Dupa se umfla si nu mai tine deloc.Tot ce poti face e sa iei una noua de preferat originala(gasesti in magazine) si esti ok iar daca nici atunci nu te tine inseamna ca e pb telefonului! Am avut si eu un Samsung si il am de 6 ani am schimbat bateria la el de 2 ori in rest e perfect! Bafta!

1 răspuns:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai nu mai sta cu el in priza toata ziua. Incearca sa umbli pe el cand nu e la incarcat si cand e, lasa-l acolo.