| ILoveMusic25 a întrebat:

Am urgenta nevoie sa stiu unde pot arunca o baterie umflata! Mi s-a umflat bateria de la telefon si vreau sa scap cat mai repede de ea sa nu patesc doamne fereste ceva!

6 răspunsuri:
| ToKen a răspuns:

Ii faci vant intr-un tomberon.
Nu patesti nimic.

| PPGG a răspuns (pentru ToKen):

Nu. Bateriile uzate sunt deseuri toxice. Se recicleaza la Kaufland.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În general, magazinele de telefonie mobilă & electronice care se respectă adună/reciclează baterii; deci, o poţi duce la un astfel de magazin happy
Cel puţin, aşa ar fi CORECT şi ecologic!
Teoretic, NU este voie s-o arunci la tomberonul de gunoi!

Toate cele bune!

| Kampion a răspuns:

La tomberon o arunci, te indepartezi de tomberon si o arunci ca la baschet. COS! ai nimerit tomberonul, bye bye baterie!

| PPGG a răspuns (pentru Kampion):

Deseurile toxice, cum sunt bateriile uzate, nu se arunca la gunoi, ci se recicleaza. Cel mai usor o depui la Kaufland sau Lidl.

| PPGG a răspuns:

Kaufland