| myry007 a întrebat:

Am fost azi cu un baiat sa isi cumpere PC si am vazut o oferta frumusica si m-am hotarat sa imi cumpar si eu. Din pacate nu am suficienti bani. Ce pot face pentru a ajung la suma calculatorului?

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Sunt 100% de acord cu Intel. Daca iti iei pc asa gata inpachetate, o sa vezi de fapt cat de rele sunt. Da-mi un PM si zi cati ani ai, ca sa iti fac cea mai buna configuratie, daca vrei.De asemenea, da-mi pm, daca vrei si zi ce componente are acest pc pe care vrei tu sa il iei. Pun pariu ca il scot cu minim 15% mai ieftin.

| NemoNautilus a răspuns:

Îți dau un sfat nu îți lua niciodată calculatoare gata împachetate.Pentru împachetare și o sigla a unei companii pe carcasa sunt in stare sa scumpeasca cu 20 % pretul.Cel mai bine te interesezi de configurația acelui pc și cauți exact aceleași piese în magazinele online cum ar fi eMAG și sigur poți sa îl scoți cu 20-30 % mai ieftin.

| Alex_8669 a răspuns:

Sa iti gasesti un loc de munca! Depinde si de varsta ta! Daca ai 16 ani slabe sanse sa faci bani muncind!