| anonim_4396 a întrebat:

Am gasit un pc cu configuratia asta:
Procesor: 2400 MHz Intel Dual Core E2220 (1M Cache, 2.40 GHz, 800 MHz FSB)
Memorie RAM: 2 GB DDR2 Max 4GB
Hard Disk : 160 GB SATA
Unitate optica: DVD Writer
Placa Video: Intel GMA3100 - up to 2564MB shared memory
Retea: Network adapter - Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet
Conectivitate: 1 x VGA
1 x SERIAL
6 x USB
1 x LAN
2 x PS2
Sunet:Realtek ALC262 High Definition Audio
Sistem de operare:Windows Wista Bussines COA Stiker.E bun pentru navigat pe net si pentru Minecraft in special? Voi putea juca minecraft cu 30-40FPS?

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Jocurile comerciale de generație veche și cele necomerciale vor funcționa, dar cele noi nu deoarece nu ai hardware suficient de puternic.
De Vista recomand să te scapi că din Aprilie nu va mai avea suport tehnic, deci Windows 7 profesional sau home premium, te-ar putea ajuta mult mai mult, mai ales că se poate utiliza legal în trial și un an de știi ce să îi faci, făra loadere și alte idioțenii de-astea.Succes

2 răspunsuri:
| Hitman4iQ a răspuns:

Iti dau eu tie funda daca nu va merge.tongue P.S. ar fi mai bine daca ar fi Wind7..in rest e misto. Funda?