| Iliescu_Alexandru_1988 a întrebat:

am instalat pe un pc vechi un windows xp evident cu Cd original.
Dar problema este ca nu ma pot conecta la net, am băgat cablul acela din router si nimic, nu am mai lucrat cu windows xp dar stiu ca pe alte windows-uri bagi cablul si aia e.Calculatorul meu mai este la reparat si scriu de pe telefon, pot face ceva ca sa meargă internetul? EVIDENT

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Da, trebuie sa instalezi driver pentru placa de retea. Trebuie sa identifici modelul, descarci driver-ul pe telefon, il copiezi si il instalezi.

5 răspunsuri:
| Iliescu_Alexandru_1988 explică (pentru Wr3nch):

Păi cum fac ca eu nu prea ma pricep si driverele le pun pe un cd?

| Iliescu_Alexandru_1988 explică (pentru Wr3nch):

Păi si de unde iau driverele si le pun pe un dvd sau cd?

| Wr3nch a răspuns:

Exista sansa sa trebuiasca sa configurati conexiunea PPOE daca nu o recunaoste.
https://setari.ro/pc/setari-internet-rds-windows-xp/

| Wr3nch a răspuns:

Daca nici asa nu merge:
https://www.cpuid.com/downloads/cpu-z/cpu-z_1.90-en.zip
Descarcati pe telefon si conectati cu un usb la PC. Dupa il dezarhivati cu Winzip sau Winrar si dati dublu-click.
La sectiunea network ar trebui sa dea modelul placii de retea. Cautati numele plus windows xp driver si il descarcati pe telefon, il copiati prin USB si se instaleaza. Daca aveti smarthpone cu Android sau ios se conecteaza telefonul cu cablul de incarcare si ar trebui sa fie recunoscut.

| Iliescu_Alexandru_1988 explică (pentru Wr3nch):

Ups! Aceasta pagina nu poate fi deschisă... Asa imi zice