| Sora_Adrian_1998 a întrebat:

Am mare nevoie de ajutor! Am un calculator varza... si vreau sa ii schimb placa video de la un alt calculator care nu imi mai merge, dar vreau sa aflu daca placa este arsa. Cum imi pot da seama? Daca o introduc in calculatoriul care merge se poate arde alta componenta? Am mare nevoie de ajutor, dau fundita!

2 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Poti sa incerci, daca se potriveste fizic, atunci nu se arde nimic.

| mihai69 a răspuns:

Dacă placa e compatibilă cu placa de bază, ar trebui să meargă; acum, dacă nu e nimic împușcat pe ea (urme de arsură, componente „explodate", chestii d-astea) n-ar trebui să strice nimic altceva, chiar dacă ea e totuși defectă.
Oricum, un risc tot există. sad