| MiHai3122 a întrebat:

am nevoie neaparat de ajutor daca se poate, am si eu o problema in gaming cu performanta, am un rx 580 8gb, am avut niste probleme anterioare de mi-a detectat windowsul 2 chestii de trojan si miner cred si dupa am scapat de ele, in timp ce aveam antimalware service cu cpu pe 100 dar asta am rezolvat cred si mi s-au instalat toti antivirusii (protejati de administrator sau ceva dupa care am reusit sa-i sterg in afara a de bitdefender), asta intamplandu-se dupa o zi de la instalarea ultimului update la driver iar cand l-am deschid urmatoarea zi mi s-a intamplat ce-am mentionat mai sus... Ok, dupa ce-am rezolvat, problema este, fps-urile au ramas cam la fel cred, dar parca cand iau curbe stanga dreapta parca nu se misca asa smooth dar fps-urile sunt bune, ex 80 100+ si asa. Am vrut sa resetez windowsul dar mi-e frica ca poate se strica pc-ul sau ceva si ca trebuie sa iau licenta iar, poate aveti niste sfaturi sau ceva cu care sa ma ajutati

2 răspunsuri:
| MagicOneT a răspuns:

A trecut prin multe pc-ul tau, un reinstall windows nu cred ca i-ar strica, dar daca totul merge la parametri normali si esti multumit, poti sa-l lasi asa. Daca ai un numar bun de fps-uri, nu ar avea de ce sa nu se miste smooth, probabil doar ti se pare ca se creeaza un efect de drop.

| Intruder19 a răspuns:

Daca ai windows 10, ai nevoie doar de un stick.

Folosesti utilitarul de la windows 10 sa il copiezi pe stick si instalezi windowsul.

https://www.microsoft.com/ro-ro/software-download/windows10

Nu are ce sa se strice.