| Razv8 a întrebat:

am o intrebare, eu la pc am un fel de rami ddr4 de la o firmă si mi-am cumpărat niste rami ddr4 dar de la hyperx, s-ar putea sa nu meargă daca nu sunt de la aceeași firmă?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Raspunsul este: daca frecventa este acceptata de placa de baza vor functiona. Daca frecventa este mai mare la unii decat la altii (cu conditia sa fie acceptata de placa de baza) vor functiona cu frecventa cea mai mica. Raspunsul lui "Venture" este gresit!

1 răspuns:
| Wr3nch a răspuns:

Daca au aceiasi frecventa e ok.