| Ionut_Racaru_1998 a întrebat:

Salut TpU, am o intrebare legat de Pawncc.

Am Windows 10 64x.
Am descarcat pawncc prima data si un Gamemode TheGodfather pentru SA:MP.

Bun, cand sa am chef de editat, dau dublu click pe pawncc si mi-a aparut eroare de deschidere "msvcp100.dll", am cautat pe internet, ca sa invat, nu doar mura in gura sa rezolv problema si din cate am observat, trebuia C++ 2010 64x sa-l descarc si sa dau restart pc-ului.

Bun, toate bune si frumoase, tot la fel, am mai cautat pe internet si zicea sa descarc "msvcp100.dll" si sa-l pun in "system32" si in "syswow64", asa am facut si dupa dispare eroarea cum ca nu gaseste fisierul "msvcp100.dll", si laptopul deschide o fereastra neagra cum ca vrea sa ruleze pawncc, dar dispare intr-o fractiune de secunda, nici nu apuci sa vezi ce scrie.

Am instalat toate C++ din 2008 pana acum, tot la fel
Am dezistalat toate C++ in afara de cel din 2010, si normal dupa restart. si tot aceiasi problema.

Sau aveti idee alta aplicatie gratuita de descarcat pentru a edita in SA:MP si de a compila la final in.pwn si.amx?

Multumesc frumos, dau FUNDA!

*Sarbatori Fericite!

1 răspuns:
| lpavel a răspuns:

Instaleaza si netframework -urile! Daca nu merge, mergi pe Youtube si scrie acolo: error msvcp100.dll si gasesti acolo rezolvarea!