| Xenoverse a întrebat:

am o intrebare pe laptopul meu am instalat windows 7 pe 64 biti si vreau sa stiu daca se mai face upgrade de la 7 la 10? dau funda.

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Da, se face. Doar că nu pe gratis, ca la promoția de anul trecut (până pe 29 iulie 2016).
Dar există totuși o „portiță":
http://www.microsoft.com/en-gb/accessibility/windows10upgrade

| untu a răspuns:

Nu este de recomandat upgradarea de la sistemul de operare Windows 7 pe 64 biti la sistemul de operare Windows 10! Este o capcana! Tu ai un laptop proiectat pe sistemul de operare Windows 7 si acolo sa ramai! Nimic nu se schimba!

| iulianche a răspuns:

Descarca Mediatool Windows 10 Si descarca in limba engleza in romana are probleme.Il dai ca il descarci ISO.
Cand este gata descarcarea ai doua programe Rufus pentru USB si CDBurnerXP pentru CD/DVD amandoua sunt gratis.

| LinxCont a răspuns:

Poti incerca upgrade. Daca merge e ok, daca nu, reinstalezi w7.