| Xenoverse a întrebat:

Am pe laptop instalat windows 7 si vreau sa fac upgrade la windows 8.1 si vreau sa stiu daca trebuie sa dezinstalez driverele sau nu inainte de upgrade?

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca faci upgrade, atunci nu trebuie sa dezinstalezi driverele.
Daca faci reinstalare, atunci vei avea nevoie de drivere de pe site-ul producatorului laptopului.

| RAY a răspuns:

Se pastreaza totul si se face upgrade de drivere, dar eu nu recomand trecerea la 8.1 si la windows 10, dar daca e vechi lasa-l pe windows 7

| K0sti a răspuns:

Pai ce ai cu ele? Dar daca vrei sa mearga windows-ul cum trebuie, il instalezi pe curat, nu upgrade, sa preia toate probleme din vechiul windows! In plus, unele drivere e posibil sa nu mearga, depinde de componente! Va trebui sa le reinstalezi!

| untu a răspuns:

Recomand sa ramaneti la Windows 7, pentru ca daca faceti un upgrade la Windows 8.1, dupa instalare, putin mai tarziu vi se va cere codul de licentiere cheie pe produs Windows 8 timp de 30 de zile.astfel risti sa vi se blocheze calculatorul sau intregul sistem! Pe laptopul tau in spatele caracasei se afla o eticheta cu codul de licentiere cheie pe produs doar pentru Windows 7 care a fost preinstalat pe calculatorul tau!

| Clorox a răspuns:

Decat windows 8 mai bine 10! Asta tine si de cati rami aiwinking
Dar cel mai bine ramai la 7 happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Upgrade inseamna sa instalezi alt Windows de la zero. Prin asta se intelege formatarea partitiei de instalare, cea care contine windows 7 si va sterge absolut orice. La reinstalarea win 8.1, te conectezi la internet si ti se va descarca automat driverii necesari. Daca sari pasul cu updatele necesare, va fi mai greu. Trebuie sa intri in site-ul prosucatorului laptopului si sa cauti driverii necesari acolo, sa ii descarci si sa-i instalezi manual.

| OhGodWhy a răspuns:

Nu trebuie sa dezinstalezi nimic, driverele o sa ti se updateze si de rest nu trebuie sa iti faci griji.

| claudiu152 a răspuns:

Nu e nevoie sa dezinstalezi nici in driver, daca facu upgrade se vor pastra fiierele, driverele, etc, dar iti recomand sa nu faci upgrade la winows 8.1 ca nu e foarte bun, mai bine ramai la windows 7winking