| GalanteMarius a întrebat:

am o mare problema va rog ajutatima Si pe mine! Am un pc si am instalat Windows xp sp3 acum o luna iar acum vreau sa il reinstalez si nu merge se încarcă fac partitiile le formatez iar dupa ce trebuie sa se dea restart îmi apare o erroare si nu merge zice ca ceva e corupt! Iar când încet sa instalez pe a doua partitie se instalează merge pana la sfarsit dar când trebuie sa se încarce sistemul de operare se blochează si rămâne asa cine ma poate ajuta funda. multumesc

2 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Marius, inainte sa alegi partitia unde vrei sa instalezi xp, elimina partitiile existente si apoi daca vrei sa ai doua partitii le faci din nou.
apoi alegi partitia unde vei instala xp.

| GalanteMarius explică:

Gelu asa am facut! Nu sunt începător la instalarea windows-ului stiu bine cum se instalează,, însă problema e ca nu mi se încarcă sistemul de operare dupa ce l-am instalat se blochează di rămâne asa oare poate fi de la hdd? Am un wdc 800jb, eu zic alca astea nu prea sunt bune