| WantedGamer93 a întrebat:

Am o placa Video care suporta 4 monitoare si eu m-am gandit sa imi pun doua. Unul l-am conectat cu un cablu HDMI iar pe celalalt cu VGA! Doar ca la acela pe care l-am conectat cu HDMI nu prinde semnalul video (desi PC-ul il recunoaste). Celalalt cu VGA merge. Dar ce vreau sa va intreb eu este de ce nu imi transmite imaginea pentru ca monitorul acela conectat cu HDMI este recunoscut de placa video dar nu merge!
Pls raspundeti. Dau si funda!

1 răspuns:
| ziftode a răspuns:

Ai schimbat televizorul pe hdmi?
ca ma indoiesc ca ai tu un monitor cu hdmi, chiar daca nu e imposibil

daca nu e cazul, atunci trebuiesc verificate intrarea in monitor/TV, cablul si iesirea hdmi din calculator (iei alt cablu si vezi daca merge, pui alta chestie cu hdmi in cablul ala si vezi daca ai imagine pe tv)

insa eu imi pun banii ca e cablul problema la tine