| Ajmacagica a întrebat:

Spuneti-mi si mie un cablu vga hdmi de conectat monitorul la placa video ca eu mi-am luat un adaptor de la promate si e un **** nu merge sad am placa video gtx 1050ti va dau funda, pup.

3 răspunsuri:
| iwefgOficiall a răspuns:

Nu cred ca iti va merge vga e semnal analogic si hdmi este digital ia hdmi to hdmi daca ai hdmi la ecran daca nu schimba ecranul!

| Ajmacagica explică (pentru iwefgOficiall):

Nu am hdmi la monitor. Deci sa iau alt monitor?

| iwefgOficiall a răspuns (pentru Ajmacagica):

Nu ai un televizor cu hdmi prin casa sau la ecran ai vreo mufa dvi daca nai deloc esti nevoit sa iti iei un monitor cu hdmi sau display port pentru mai multa versatilitate in viitor!