| iPaladinus a întrebat:

am o problema, acum cateva ore caalculatorul mergea perfect, dar dupa 1 ora am incercat sa il aprind... pc-ul merge, se aud ventilatoare led-urile sunt aprinse, dar monitorul nu arata nimic. CARE ar putea fi problema?

7 răspunsuri:
| iwefgOficiall a răspuns:

Salut poate sa fie de la placutele de rami sau de la placa video chiar si sursa intra an discutie dar din moment ce merg ventilatoarele e ok sursa.

| companiamearo a răspuns:

Fara o revizie nu ai de unde sti care este problema. Tot ce poti face este sa dai cu presupusul. Poate fi si proceosrul, placa de baza, placa video, ramii, monitorul, cablu vga, hdmi, dvi... Trebuie inlocuite toate pe rand si verificat care e buba. Dusa la un service daca nu ai piese de schimb.

| flykid2018 a răspuns:

Daca l-ai desfacut verifica ramii sau placa video

| Mihai_Carmen_1999 a răspuns:

Hei... Asa am patit si eu.Cel mai posibil s. A intamplat de la display... Adica e defect. Dar incearca sa tii degetul pe butonul power timp de 10 secunde, apoi peste vreo 3 secunde porneste.l scurt. Daca nu merge e din cauza display-ului

| D3I3 a răspuns:

La mine se intampla cand monitorul nu era conectat la pc. Verifica firele, poate s-a scos intamplator.

| flykid2018 a răspuns:

Probabil si eroare de la hard

| OvisOvidiu a răspuns:

Placa video, intra in safe mode daca ai doua placi sterge driverul placii principale din device manager.