| Sebimiha a întrebat:

Am un PC care nu merge.
Problema lui este ca atunci cand il aprind nu se aprinde monitorul, de la ce ar putea fi aceasta problema?

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pot fi: placa video, cablul de semnal sau cel de curent sau monitorul in sine.

Bula
| Bula a răspuns:

1. Verifica daca monitorul primeste curent: priza, stecherul, cablul bagat in monitor, butonul de pornire a monitorului.
2. Verifica daca monitorul functioneaza pe alt calculator.

| cfrtobias a răspuns:

Iti sta in power saving mode? vezi cum zice Bula sa vezi la monitor cablu

| AwGenetix a răspuns:

Cu ce il aprinzi?

| Bozgi200 a răspuns:

Verifica memoria RAM.

| Andreimihaitaureete a răspuns:

Poate monitorul e defect incearca sa il conectezi la televizor pc-ul daca merge inseamna ca monitorul s-a defectat