| iVortex a întrebat:

Am o problema. Am aprins pc-ul, iar cand sa apara mesajul cu Welcome la windows 7 imi apare o eroare din cauza unui virus si imi ramane ecranul negru cand o inchid eroarea. Ei bine nu asta este problema. Mi-am propus sa imi reinstalez windows-ul, am bagat DVD-ul cu Windows 7, completez pana la partea cu partitia in care sa fie instalat windows-ul. Dupa ce se incarca fisierele windows-ului (adica 100%) imi apare un mesaj ca necesita un restart si de asemenea un buton cu Restart Now. Problema este ca se restarteaza, dar incepe din nou instalarea windows-ului de la 0. Problema nu este de la DVD, tot cu acelasi DVD am instalat windows-ul. Am incercat si DVD-urile cu Windows 8.1, si Windows 10, si tot la fel. Va rog ajutati-ma, as aprecia mult.

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ar trebui un DVD cu care sa formatezi HDD-ul. Citeste aici: https://cristianls.ro/program-formatat-hard-disk/

| untu a răspuns:

Intai calculatorul trebuie devirusat si detoxificat, apoi formatezi HDD-ul
(hardisk) si apoi sa instalezi din nou windows! Aste pot face numai cei de la service autorizat!

Bula
| Bula a răspuns:

Incearca cu un alt Hard Disk, poate are defect.
Daca nu, trebuie verificate si restul componentelor (memoriile RAM, placa video, placa de baza, procesor etc).
Asemenea verificare poate face un specialist cunoscator de hardware.

| gelu1970 a răspuns:

Cand isi da restart apesi cumva o tasta, asa cum faci atunci cand bootezi la inceput cu dvd-ul?
sau il lasi sa restarteze fara sa atingi nimic?

| K0sti a răspuns (pentru gelu1970):

Mai mult ca sigur ca apasa! happy

| iVortex explică:

Da, imi apare să apăs orice tasta

| gelu1970 a răspuns (pentru iVortex):

Pai atunci, reinstaleaza si cand isi da restart incearca sa te abtii sa nu atingi tastele.