| Jeezy a întrebat:

Salutare...am o problema...am un laptop care cand l-am cumparat avea w8 instalat pe el... tipul de la magazin mi-a zis ca daca vreau sa dau restart la windows trebuje doar sa apas shift+restart...ideea e ca acum am o eroare "your PC needs to be repaired" in care zice ca trebuie sa reinstalez windowsul dar nu pot sa fac nimic deoarece eroarea imi apare exact cand pornesc laptopul...cineva care ma poate ajuta?

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Daca l-ai luat cu licenta, ai o partitie de recovery pe care e sistemul de operare si de unde poti restaura windows-ul!

Cauta pe Google cum se face asta!

| ShoboM a răspuns:

Salut, e posibil sa ai o problema cu fisierele de sistem, incearca sa il pornesti in modul safe mode, apesi F8 parca inainte sa booteze windows-ul (nu stiu daca la windows 8 functioneaza ) apoi ii dai un system restore.
Daca asa nu merge vezi in bios daca ai optiunea de system restore stiu ca unele modele mai noi au aceasta optiune, in ultimul caz ramane reinstalarea windowsului cu un cd sau stick bootabil.
Bafta.