| Cornellp a întrebat:

Am o problema.Am cumparat saptamana trecuta un Allview X2 Soul de la flanco.
Ieri dupa ce l-am pus la incarcat s-a blocat touch screen-ul. Nu l-am scapat jos niciodata, nu am pus degetele ude pe el. Am auzit ca e o problema de calibrare. Cum as putea sa o rezolvez?

http://cristijuverdeanu.ro/......tc-solutie
Am gasit aici rezolvarea problemei cu MyMobiler, dar cand conectez prin usb telefonul cu pc-ul trebuie de obicei sa aleg de pe telefon modalitatea pe care sa o foloseasca cand e conectat la pc(doar incarcare,transmitere date, etc), dar nu functioneaza touchscreen-ul. Am inteles ca trebuie sa debifez disk drive de pe telefon.

As vrea un raspuns care sa ma ajute.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu zic sa-l lasi asa si sa-l trimiti la Flanco in garantie. Risti sa pierzi garantia.

| denidenisa01 a răspuns:

Du-l de unde la-i luat cu garantia. funda?