| Adrian_Dan_1997 a întrebat:

am o problema, am un Laptop HP Compaq CQ58, cu un procesor AMD E1-1200 APU with radeon(tm) HD Graphics, 1400 Mhz, 2 core(s). As dori sa schimb acest procesor cu unul de Gaming, dar nu gasesc nicaieri ce procesoare sunt compatibile cu acest Laptop!
Placa video este AMD Radeon HD 7310 Graphics, 1957 MB.
4 GB ram
Va rog sa ma ajutati! Multumesc Anticipat!

2 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

1. Nu poti sa schimbi procesorul. Si chiar daca ai fi putut sa-l schimbi ( teoretic ) nu ai fi putut sa rulezi nici un joc cu un hd graphics. I-ati un sistem daca vrei jocuri. Ce ai tu acolo este strict pentru activitati multimedia.

| valentin1247 a răspuns:

Da, intreadevar tu ai vrea o placa de baza si toate cele dar nu o poti schimba... Teoretic...