| Clarx a întrebat:

Am o problema cu laptop-ul. Am reinstalat windows 7 recent pe laptop. Totul este bine cu exceptia faptului ca cand deschid laptopul, dupa imaginea cu Lenovo(de la aceasta firma am laptop-ul) imi apare imaginea pe care scrie:

Windows Boot manager

"Choose an operating system to start, or press TAB to select a tool: Use the arrow keys to highlight your choice, then press ENTER. )

Windows 7

To specify an advanced option for this choise, press F8.

Seconds until the highlighted choice will be started automatically: 30

Tools: Windows Memory Diagnostics."

Specific ca am reusit sa sterg folderul "Windows.old", insa nu a disparut acest fundal de care ma plang. Aceasta nu este o problema grava, pentru ca apas enter pe "'WINDOWS 7" si intru in desktop, dar este enervanta. Dau funda pentru solutia care ma ajuta cel mai bine!

Răspuns Câştigător
| Anonimul95t a răspuns:

Cred ca ai instalat un sistem de operare peste cel vechi start>run>msconfig>boot daca ai doua windowsuri selecteaza Windows-ul care nu iti trebuie si da pe delet este posibil sa se reatarteze mult noroc!

2 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Cand vrei sa formatezi citeste intai cum trebuie sa o faci si apoi te pui cu formatarea. de fapt tu nu ai formatat. daca ai fi facut totul bine nu iti aparea ceea ce ai scris.

| Zaygon a răspuns:

Practic tu ai facut o instalare peste alta instalare si ti-a ramas in boot manager si vechiul windows. Instaleaza EasyBCD si vezi acolo care e windowsul tau actual si stergel pe celalalt.