| Curea_Angelica_1976 a întrebat:

SALUT TPU, am o problema cu laptopul.L-am repornit si imi scrie asatonguelease install in operating system on you hard disk. S-a stricat sa il pot face?

Răspuns Câştigător
| Bogdan70001 a răspuns:

Hard Disk-ul da, se poate

5 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

E clar ca ai probleme cu OS. Trebuie sa faci exact ce iti spune in eroarea aceea, reinstalare sistem de operare.

| sierra1 a răspuns:

Fără supărare, dar nu cumva la pornire era introdus un stick in portul USB sau vreun CD în unitate?

| flixbuster a răspuns:

Din orice motiv, laptop-ul nu mai are instalat un sistem de operare (cel mai probabil Windows dar poate fi si altul - de exemplu un Linux). Cauzele pot fi variate, de la o corupere a informațiilor de pe harddisk pana la defectarea fizica a harddisk-ului.

Cel mai probabil este nevoie de un diagnostic (corect) si o interventie specializata.

| Bogdan70001 a răspuns:

Fisierele din Windows (cele de sistem) sunt corupte.Acm n-ai ce sa-i mai faci decat sa iei WINDOWS dinou.Si asta datorita programelor pe care le iei.Probabil ai luat vreun malware care a sters vreun fisier vital pentru Windows si din cauza asta nu mai ponreste SAU ai hard disk-ul distrus

| Curea_Angelica_1976 explică (pentru Bogdan70001):

Il pot repara?