| Nicoi_Teofil_2000 a întrebat:

am o problema cu mausul, cand dau clic k dreapta actioneaza click stanga, si cand dau click stanga actioneaza click dreapta, am incercat cu 2 mausuri diferite si tot asa. pana acum mergea normal. PS:am windous 10 daca se tine cont de asta

Răspuns Câştigător
| NAT0 a răspuns:

Poate e din setări.
Click dreapta la tine pe bara de jos, nu ştiu cum se numeşte şi dai click pe setări, apoi dai sus în colţ stânga pe căsuţa de căutare şi cauţi "mouse & touchpad settings". Trebuie să fie la "Select your primary button", "left".

1 răspuns:
| BroascaCuElice a răspuns:

Control Panel\Hardware and Sound\Mouse\Buttons debifezi switch primary and secondary buttons