| Mihai99182 a întrebat:

am o problema cu niste casti de telefon si ma gandeam ca ma puteti ajuta. sora mea a avut in 2 saptamani 4 perechi de casti de telefon, toate s-au stricat, i-am dat castile de la telefonul meu, s-au stricat, eu folosindu le aproape 2 ani. ea are un Samsung a10. sa fie de la telefon? care este problema? multumesc anticipat.

7 răspunsuri:
| Roberrt21 a răspuns:

În ce sens s-au stricat?

| CatalinB11 a răspuns:

Castile sa se strice de la telefon, putin probabil. Incearca sa ii spui sa traga castile de mufa si nu de fir atunci cand le deconecteaza de la telefon. Eu mi-am dat seama dupa ce am stricat cateva perechi bune de casti iar, de cand le trag de mufa, si nu de fir, tin mult mai mult.

| unu3doi2trei1 a răspuns:

S-au stricat. în ce sens? Că nu se mai aude dintr-o cască? Din amândouă? Că se aude prost? (ex auzi cât de cât instrumentalul unei melodii dar nu și vocea cântărețului/eței?)

| zilog a răspuns:

Așa am pățit și eu până la urmă mi-am luat căști fără cablu bluetotch
si acum nu mai am ce cablu sa rup
ca eu ma tot impiedicam de el
exista casti care sunt mari si tine bateria chiar si 1 saptamana sa asculti
si se incarca prin usb

| Mihai99182 explică (pentru unu3doi2trei1):

Nu se mai aud deloc, le am testat si la alte telefoane si nimic, dar probabil e cum au spus ceilalti, din cauza ca le tragea din telefon de fir si nu de mufa.

| unu3doi2trei1 a răspuns (pentru Mihai99182):

Da! Din cauza a cum le-a manevrat! Am pățit-o și eu cu multe perechi de căști, până m-am învățat minte! Trebuie să aibă grijă la cum le scoate, dar și să nu stea cablul, acolo de unde pornește, îndoit! Și când nu sunt folosite, ar fi bine să fie ținute neîncurcate.

| al0o0o0 a răspuns:

Niciodata nu poti stii sigur ce a facut cu ele