| Popa_Alex_2000_qRf1 a întrebat:

am o problema cu PC, mi se tot stinge monitoru ai se aude un sunet in continu cand ma joc CS GO tot la 30 de min se stinge. Oare de la ce se intampla asta? Oare ii de la windows ca am win 8?

2 răspunsuri:
| HandaSei a răspuns:

Și eu am un laptop cu windous 8... merge perfect, clar nu e de la asta! Doar în cazul în care ai vreun virus urât... încearcă să dai o scanare completă!
Chiar nu mă pricep pe parte tehnică, care cel mai probabil acolo să se găsească și problema ta, îți recomand să îl duci la service! Pentru că de la ceva micuț poate să-ți afecteze și alte piese importante procesor/placa video etc... și chiar e păcat happy

| mihai69 a răspuns:

Nu e exclus să se activeze protecția la supratemperatură (ți se încinge prea tare proesorul sau placa de bază) și intră în regim de oprire de avarie - sunetul fiind alarma de avertizare. Nu știu, citește și manualul plăcii de bază. Dar dacă e un fenomen care apare doar când joci jocuri care consumă resurse mari - e cel mai probabil să fie de la temperatură.