| bytzy09 a întrebat:

happy
am o problema cu pc-ul... mai bine zis cu ventilatorul cred, de sambata am auzit un agomot mai ciudat, cand ma uitasem am vazut ca ventilatorul de la sursa abia se mai invartea si era destul de cald... am rezolvat cu 2 palme ( nu prea puternice oricum ) acum pare ca se invarte normal da oricum e un pic mai cald
acum dupa vreo 2-3 ore ce pornesc pc-ul mi se stinge monitoru si de la boxa imi vine un sunet continu gen "zzzzzzz" ( si apropo daca ma bag pe jocuri mi se stinge chiar repede )

credeti ca e din cauza ventilatorului ca e prea cald? aveti careva habar cat ar costa unul?

3 răspunsuri:
| Axys a răspuns:

MAi! nu mai lovi degeaba calculatorul il strici de tot firai tu...pai daca tu ai avea febra si tear targe cineva doua palme nu puternice dupa cum zici tu cum ar fi!

pai asa si un pc!

de ce nu ei usurel lucrurile ia si curata sursa placa de baza pune-i pasta termo conductoare la procesor curato bine ori daca nu te pricepi duo la un servis si ai revolvi totul e sa ai rambdare cu pc...

| Axys a răspuns:

Cum vrei sa imi merge un pc daca e plin de plaf dupa ce il curati bine de praf defragmenteazal
winking asta e cel mai bun sfat almeu

eu cand eram in 2001 la primul pc tot aceeasi chestie am intampinato si euwinking si l-am desfacut cu rbdare si si l-am curatat si a mers bine de il am si acumawinking...mult noroc...si ai grija un lucrur te tine daca e bine ingrijitwinking asta sa o sti de la mine si poate spune multi chesti asta ca sa te duci sati ei un pc noi cred ca nu-ti permiti sa ei tu doar parintii daca iti dau daca!

| Hevnoraak a răspuns:

Un ventilator nu e scump găseşti unul bun cu 60lei.