| Costy227 a întrebat:

Am o problema cu PC-ul, când îl aprind, se incarca logo-ul de la windows, iar apoi când trebuie sa intre in desktop rămâne imaginea neagra și cursorul mouse-ului in mijlocul ecranului. Prima oara am crezut că este de la windows, insa încercând să instalez iar windows-ul, la începutul instalării apărea imaginea și cursorul mouse-ului, in rest nu se întâmpla nimic. Acum bănuiesc că Hard-diskul ar fi problema, insa nu sunt sigur. Țin să precizez că atunci când pornesc unitatea se aprinde și acel beculet roșu de la HDD. Aștept soluții, mulțumesc!

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Incearca cu un Linux. Daca nici asa nu merge fa un un disc boot-abil cu https://dban.org/ si incearca sa-l repari. Daca nici asa nu merge trebuie alt HDD.