| IulianSTF a întrebat:

Am o problema cu routerul de la Telekom si anume routerul Huawei HG658, problema este ca nu mai emite internet desi beculetele de la "Internet" si "WLAN" sunt aprinse cu verde. La calculator si la Laptop in dreapta jos la acea iconita apare "Limited". Stiti cumva care ar putea fi problema si ce trebuie sa ii fac? As fi foarte recunoscator daca m-ati putea ajuta.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Scoate routerul din priza pentru 2-3 minute, dupa care cupleaza-l inapoi si asteapta 2 minute pana ce se stabilizeaza. Mai mult ca sigur va functiona din nou, bine.
Daca nici dupa aceasta operatiune nu functioneaza, atunci da telefon la serviciul clienti si anunta defectul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deasupra butonului de start, trebuie sa fie ceva de genu vprs vp... si intre ele o gaura micuta pe langa care scrie "reset" introdu un chibrit sau ceva acolo pana atingi un buton, si tine-l apasat pe buton vreo 5 secunde
Routeru trebuie sa ti se reseteze, si probabil asa va merge

| IulianSTF explică (pentru anonim_4396):

Am facut asta, nu s-a rezolvat nimic.