| Godja_Alexandru_1998 a întrebat:

Salut tpu.am o problema cu un iphone 3gs in care am umblat cu ifile si niciodata nu am dat gres pana acum am dat de la un install in ifile pentru cydia si nu a mers aparand asa Executând comanda: /usr/bin/dpkg -i "/var/mobile/Library/Cydia/cydia_1.1.8_iphoneos-arm.deb" Selecting previously deselected package cydia. dpkg: regarding.../cydia_1.1.8_iphoneos-arm.deb containing cydia, pre-dependency problem: cydia pre-depends on debianutils debianutils is not installed. dpkg: error processing /var/mobile/Library/Cydia/cydia_1.1.8_iphoneos-arm.deb (--install): pre-dependency problem - not installing cydia Errors were encountered while processing: /var/mobile/Library/Cydia/cydia_1.1.8_iphoneos-arm.deb Terminat cu codul: 256

Asa si nu a mers la inchidere si la laptop n-am ce sa fac cu dfu mod ca n-am buton sus si na nu merge sa fac un unblock

1 răspuns:
| JunNkIee a răspuns:

Probabil modelul este foarte vechi si nu mai merg unele chestii.Iti recomand sa-ti iei un Iphone 7 sau Samsung Galaxy S8!