| ionutz2240 a întrebat:

Salut TPU,am o problema cu un sistem home cinema Sony bdv 4100, nu stiu cum sa ii reduc bassul deoarece e foarte puternic si se aude mai mult el decat boxele.

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Explicatia e simpla:
NU AI CITIT si reglat sistemul conform manualului de utilizare!
https://www.sony.co.uk/electronics/support/res/manuals/4446/44467341M.pdf

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut! Intră in setări si dezactiveaza basul sau da l mai spre minim, nu are buton de bass?

Bula
| Bula a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Nu are egalizator. tongue

| ionutz2240 explică (pentru Bula):

Pai si unde trebuie sa intru ca nu imi zice daca pot sa il dau mai incet...

Bula
| Bula a răspuns (pentru ionutz2240):

Ai citit cartea?
Acolo este dat cum se regleaza modul de lucru in functie de amplasarea satelitilor, felul muzicii etc.
Felul muzicii indica raportul presetat intre sunete medii-inalte-joase.