| Hobbs a întrebat:

Baieti, am un home cinema Orion HT 800 A, si am o problema cu subwooferul. Am incercat si niste melodii care testeaza bassul si nimic. Am scos subwooferul si boxele, le-am pus la loc, si tot nimic. Ce-i mai pot face?

7 răspunsuri:
| jmenaru a răspuns:

Nu ai dat toate detaliile...boxele merg dar subwooferul nu? sau nicio boxa sau cate merg? la ce este legat la dvd sau la pc? a mai fost legat asa.da mai multe detalii.nu pot ghici ce are daca nu zici ce si cum

| Hobbs explică (pentru jmenaru):

Toate cele 5 boxe merg, doar subwooferul nu. Nu e legat nici la DVD, nici PC.

| jmenaru a răspuns:

Cum adica nu e legat nici la dvd nici la pc...dar la ce este legat... dupa ce rulezi muzica pe el?

| Hobbs explică (pentru jmenaru):

De pe un stick ..merge si cu DVD, card.

| jmenaru a răspuns (pentru Hobbs):

Pai deci este legat la dvd... portul ala e in DVD player...eu asta te-am intrebat.Pai verifica sa nu cumva sa ai oprit subwooferul din vreo setare din meniu, incearca si cu cd/dvd vezi daca tot asa face.fii sigur ca toate firele sunt conectate bine. daca ai posibilitatea leaga alta boxa sau difuzor pe iesirea subwooferului de la dvd vezi daca accea se aude.se poate sa se fi intrerupt vreun fir de; a subwoofer desii mai rar dar este posibil.cel mai urat ar fi sa se fii ars iesirea de subwoofer. oricum sistemul ala e slabut.u stii daca l-ai forjat in ultimul timp.incearca ce ti-am zis eu.ai grija sa nu ai setat cum ti-am zis eu sa ai anulat subwooferul din optiuni de undeva la dvd sau din telecomanda.

| Hobbs explică (pentru jmenaru):

Trimite te rog un PM cu id sau ceva sa te intreb ceva. nu`ti pot trimite PM

| jmenaru a răspuns:

Id alynjmenaru