| ScortSyndicate90 a întrebat:

Am o problema foarte enervanta! Cand ma joc pe pc dar nu des cate o data merge fara nici o problema dar uneori se blocheaza hdd-ul.iar imaginea ori ingheata ori dispare sunetul de la joc...ca sa nu mai zic ca in jocurile care cer minim 4gb ram eu avand 4gb ram am niste frame dropuri infecte! Am cautat pe net tot felul de cazuri dar toate erau rezultate vechi de acum 100 de ani! Am inteles ca pc ul atunci cand nu dispune de ram suficient foloseste hdd/ssd-ul pe post de memorie ram, de aici rezultand frame dropurile! Dar totusi ma enerveaza blocajul asta al hdd-ului in anumite jocuri in care depasesc cerintele recomandate si cu toate astea se intampla ce se intampla! De la ce dumnezei masii o fi? O fi de la windows eu avand windows 10 o fi de la ram eu fiind doar cu 4gb? De la ce poate fi blocajul asta infect! Va rog daca puteti sa ma ajutati! Daca puteti gasi o solutie si la frame dropuri este bine venita! Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Lucian4 a răspuns:

Raspunsu il ai in intrearea ta.
daca jocurile iti cer 4 gb MINIM si tu ai exact 4 gb, jocurile vor rula dar cu intreruperi (merge la limita). iti mai trebuie 1sau 2 ram in plus ca la jocuri de 4 gb sa mearga si sunetul, sa mai ai si o pagina de net deschisa

2 răspunsuri:
| ScortSyndicate90 explică (pentru Lucian4):

Daca fac upgrade la 8 12 16 64 gb etc voi scapa de lagul asta infect?

| Lucian4 a răspuns (pentru ScortSyndicate90):

Limiteazata la 8 mai bine nu da bani pe multi gb. poate fi si din vina procesorului, intarzierea si/sau interuperea jocului