| Deniskovici a întrebat:

Salut TPU, am o problema la un laptop de tip HP, vechi in orice caz. Problema consta in faptul ca driver ul de la wireless se tot dezactiveaza de fie are data cand opresc si pornwsc calculatorul, mai specific, de fiecare data cat pornesc pc-ul, trebuie sa merg la lista de drivere si sa activez driver ul de wireless manual, altfel aceasta nu sta salvat. Pareri?

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Dezinstaleaza driver-ul wi-fi, dupa care instaleaza driver-ul original+ programele de gestionare placa de baza etc., de pe site-ul producatorului!
Neaparat sa folosesti driver-ele si programele aferente modelului tau de laptop, precum si versiunea windows-ului!

| Deniskovici explică (pentru Bula):

Exact asa am facut, driver-ul este original specific Laptop-ului, dar aceeasi problema.

| Zuzu1991 a răspuns:

Reinstall windows

| Deniskovici explică (pentru Zuzu1991):

Crede-ma, am facut-o si tot aceeasi problema.

| Zuzu1991 a răspuns (pentru Deniskovici):

Cumparat wifi pe usb
https://www.emag.ro/......priceasc/c
22lei, 24lei cu antena

| marinaru777 a răspuns:

Windows update, se instaleaza driverele noi inclusiv netframeworker 4.5 etc

| hacktek a răspuns:

Driverul nu functioneaza cum trebuie. Instaleaza driverele originale de pe site-ul producatorului, nu lasa Windows Update sa il mai modifice. Foarte probabil driverul wireless lucreaza in tandem cu driverele Hot Keyboard, deci instaleaza si driverele de tastatura originale.

| Deniskovici explică:

Multumesc tuturor de raspunsuri dar, am rezolvat problema, antivirusul imi bloca driver-ul, cu totusi ca era original de pe site ul lor. (Avast antivirus). L-am dezinstalat si am instalat Norton, si functioneaza perfect wifi-ul.

| Flavyy124 a răspuns:

Uite, si eu am avut problema... pe Youtube gasesti o gramada de chestii. si ajungi sa dezinstalezi drivere. si dai in altele. asa ca mai bine scoti 38 lei si iti iei o placa de retea pe stick(un stick mic mic) merita crede-ma. si cand nu merge laptopul. bagi stick ul in altceva